تور ستاره شناسی سوباتان

تاریخ ثبت : 1399-05-25     تاریخ آخرین ویرایش : 1399-05-25    تعداد مشاهده : 1526 بار     [ اخبار ]

ستاره شناسی مطالعه ستارگان، سیارات و اجرام آسمانی دیگر است. ستاره شناسان تلاش می کنند تا بفهمند که این اجرام آسمانی کجا هستند و چگونه حرکت می کنند. آن ها مطالعه می کنند که سیارات از چه ساخته شده اند. آن ها درباره این که ستارگان چگونه نور ایجاد می کنند مطالعه می کنند. آن ها نظریه هایی می دهند یا حدس هایی می زنند درباره این که چگونه و چه موقع جهان تشکیل شده است. ستاره شناسی یکی از قدیمی ترین علوم است. ستاره شناسی در دوران باستان شروع شده. یعنی زمانی که اولین انسان ها به این توجه کردند که اجرام آسمانی به شکل دایره ای حرکت می کنند یا الگوهایی را در حرکت شان تکرار می کنند. ستاره شناسان باستان عقیده داشتند که خورشید و سیارات دور زمین حرکت می کنند. اما در سال 1543 یک ستاره شناس لهستانی به نام نیکلاس کپرنیک گفت که زمین و سیارات دیگر به دور خورشید حرکت می کنند. ستاره شناسان در گذشته تنها درباره اشیایی که می توانستند با چشم غیر مسلح یا با تلسکوپ های دستی دیده شوند چیزهایی می دانستند. امروزه ستاره شناسان آلات و ابزار زیادی را مورد استفاده قرار می دهند تا جهان را مطالعه کنند. تلسکوپ های عظیم تصاویری از نزدیک از اشیای فضایی در اختیار فضانوردان می گذارد. این تلسکوپ ها به ستاره شناسان کمک می کنند تا اشیایی را که نسبتاً به زمین نزدیک هستند مثل خورشید، سیارات و ستاره های دنباله دار را مطالعه کنند.

ایران همیشه پر از بیابان‌های فراخ و كویرهای پهناور و كوه‌های بلند بوده و به همین دلیل طبیعی یكی از بهترین سرزمین‌های دنیا برای رصد آسمان و تماشای اجرام آسمانی به حساب آمده استبرای تماشای زیبایی‌های آسمان و اجرام معلق در آن باید از شهرهای بزرگ فاصله بگیریم تا از آلودگی‌ها دور شویم. بعد از آن، باید وضعیت آب و هوایی، زمان رصد و ابزار رصدی مناسب را هم در نظر بگیرید. معمولا قبل از هفتم هلال ماه و بعد از شب بیست و یكم، می‌شود آسمان پرستاره را دید.

 

در حالی که گردشگری نجومی و تورهای مربوط به آن در جهان بسیار مورد توجه است و هر روز پیشرفت بهتری دارد، در کشور ما با وجود داشتن شرایط اقلیمی مناسب و وجود مکان‌ها و پایگاه‌های کویری بسیار، هنوز نتوانسته جایگاه خود را پیدا کند

 

در ایران مقاصد اصلی تورهای نجومی، مناطق کویری و استان‌های حاشیه کویر هستند. اما مستعدترین جاها برای برگزاری این تورها مناطقی هستند که مستعد داشتن آسمانی پاک و صاف و به دور از آلودگی باشند. پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده و ییلاقات را می‌توان از جمله این مقاصد به شمار آورد.

 

⬆️تصویر بالا از ییلاق سوباتان⬆️

سوباتان با داشتن تمامی شرایط از جمله دور بودن از شهر ،آسمان پاک،نبود برق و ارتفاع بالایی که این ییلاق از سطح دریا دارد،یکی از مستعد ترین ییلاقات استان گیلان است که میتواند میزبان متخصصان این امر باشد.عکسهای گرفته شده از مسافران این ییلاق نشان گر توانایی های این ییلاق برای برگزاری چنین تورهایی میباشد.

⬆️تصویر بالا از ییلاق سوباتان⬆️

تیم گردشگری ما میتواند با در اختیار گذاشتن تمام خدمات و امکانات لازم میزبان مناسبی برای شما عزیزان در این ییلاق بکر باشد.

برای هماهنگی تماس بگیرید

۰۹۲۱۵۵۲۱۵۲۵/مرتضی